BoligFleks involverer styring av fleksibelt forbruk hos husholdninger ved bruk av smart teknologi.
BoligFleks Hva er nytt for meg?
Prosjektet BoligFleks skal teste hvordan vi kan fordele strømforbruket bedre gjennom døgnet i hjemmene våre. Klarer vi dette, bidrar vi – og du – til mindre belastning på strømnettet og sikker strømforsyning for fremtiden. Dette skal ikke gå ut over din komfort, det handler mer om strøm du egentlig ikke trenger å bruke akkurat da. Varmtvannstanken trenger kanskje ikke alltid være på? Du trenger kanskje ikke lade el-bilen rett etter jobben?
futurehome
Lede samarbeider med futurehome som leverer smarthusløsninger for styring av oppvarming, varmekabler, varmtvann og tilsvarende forbruk.Andre forbruksapparater, som f.eks. elbillading, vil være aktuelt å legge til i løsningen.
Elektriske løsninger er nødvendig for en grønnere fremtid. Men det betyr også at vi må ruste oss for økt strømbehov i fremtiden. I StrømFleks skal vi rekruttere husholdningskunder i områdene rundt Hovenga i Porsgrunn, Lysheim skole eller Horten videregående skole, for å installere smarte løsninger i deres bolig. Basert på kundens interesse kan også andre områder bli vurdert.
Mer bruk av strøm – samtidig – betyr økt press på strømnettet. Vi håper vi kan bruke nettet smartere. Da slipper vi en massiv utbygging, spare miljø og det vil fortsatt være billig å bruke strøm for deg og meg.
Det er uforpliktende å være med i testen – og det krever minimalt av deg som deltar.
Lede ønsker å øke fleksibiliteten i stømnettet ved å involvere kundene for å nå felles mål om bærekraft.
Vil DU bidra til det grønne skiftet? Nå trenger vi din hjelp!